Od kiedy będzie można zorganizować wesele?

fotografia ślubna fotograf katowice

Koronawirus i związane z pandemią ograniczenia dosłownie sparaliżowały branżę ślubną. Osoby, które od lat planowały wesela, odwołują uroczystości, a przedsiębiorcy walczą o przetrwanie. Jednocześnie nie wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy i firmy będą mogły złapać oddech.

Wesele według Ministra

Minister Szumowski pytany na konferencji prasowej o to, kiedy nastąpi łagodzenie obostrzeń dotyczących organizacji większych wydarzeń prywatnych – wesel, komunii czy chrzcin podkreślił, że w wydarzeniach dotyczących kultu religijnego obowiązuje zasada, że w danej przestrzeni może przebywać jedna osoba na 15 m kw.

„Wesela i inne tego typu spotkania społeczne będą w kolejnych etapach umożliwiane. Na dzień dzisiejszy podchodzimy do tego w bardzo ostrożny sposób” – oświadczył Szumowski.

Ślub w maseczkach w czasach epidemii

Już zaczęły pojawiać się pierwsze reportaże ślubne z parą młodą w maseczkach ochronnych. Wcale nie jest powiedziane, że do ślubu trzeba pójść w mało atrakcyjnej niebieskiej masce chirurgicznej. Tak naprawdę w ogóle nie trzeba mieć maski jako takiej — w tym całym nakazie chodzi jedynie o zakrycie nosa i ust. Nawet jesli zdecydujecie się na maseczkę, już teraz w Internecie można znaleźć wersje z piękną białą koronką. Kwestią czasu jest wprowadzenie nowych wzorów i materiałów. Może uda Wam się idealnie dobrać coś pod kolor garnituru Pana Młodego?

Prawdopodobnie nie jest to wymarzona stylizacja, ale jeśli nie macie innego wyjścia, może warto podejść do tego z humorem? Jedno jest pewne: Wasz ślub przejdzie do historii i z pewnością będzie co opowiadać wnukom!

Najpierw ślub, potem wesele

Jednym z rozwiązań w czasie epidemii jest wzięcie ślubu Kościelnego lub w USC. Aktualnie jest to możliwe, niestety pod pewnymi ograniczeniami.

W kościele może przebywać ograniczona liczba osób zależna od powierzchni użytkowej. Dodatkowo wszyscy uczestniczący w mszy muszą posiadać maseczki – włącznie z parą młodą. Ten sposób na pewno nie jest najwygodniejszy i daleki od wymarzonego ślubu. Mimo wszystko, da się to sprawnie zorganizować.